LEK 2019 wiosna - pytania już dostępne (200 pytań) - egzaminLEK.pl
2019-05-12

LEK 2019 wiosna - pytania już dostępne (200 pytań)

LEK 2019 z sesji wiosennej już dostępny w aplikacji Egzamin LEK! Tak jak podczas poprzedniego egzaminu udało nam się zebrać dla Was 200 PYTAŃ! Wszystkie są już dostępne na platformie egzaminlek.pl ! Do wszystkich pytań stworzyliśmy także rzetelne omówienia bazujące na najnowszych wytycznych oraz podręcznikach rekomendowanych przez CEM. W ponad 90% omówień znajdziecie odniesienie do źródła (strona w książce lub link), co zaoszczędzi Wam sporo czasu przy wertowaniu stron w opasłych książkach :)

Poniżej rozkład spisanych pytań z LEKu 2019 wiosna z podziałem na działy:

  • Interna - 39 pytań
  • Pediatria - 29 pytań
  • Ginekologia I Położnictwo - 26 pytań
  • Psychiatria - 14 pytań
  • Chirurgia - 27 pytań
  • Medycyna Rodzinna - 20 pytań
  • Intensywna Terapia - 20 pytań
  • Prawo I Bioetyka - 10 pytań
  • Orzecznictwo Lekarskie - 7 pytań
  • Zdrowie Publiczne - 8 pytań

Choć LEK wiosna 2019 był egzaminem, który niechlubnie zapisał się na kartach historii (25% osób podchodzącym do egzaminu nie zdało). Zauważyliśmy jednak, że z niektórych działów znaczna część pytań się powtórzyła. Dla przykładu: z orzecznictwa lekarskiego WSZYSTKIE pytania się powtórzyły, a z chirurgii 10 pytań pojawiło się  w TAKIEJ SAMEJ FORMIE jak na egzaminach w poprzednich latach. Są to punkty, których nie można stracić, jeśli myślimy o dobym wyniku. Podstawą sukcesu jest dobra znajomość bazy pytań!

 

Dodatkowo mamy dla Was bonus, na który sporo osób czekało i o który wiele razy prosiliście w mailach :) W najnowszej wersji aplikacji Egzamin LEK (4.0) wprowadziliśmy TRYB OFFLINE. Z poziomu odpowiedniej zakładki w aplikacji możemy ściągnąć bazę lokalnie na nasz telefon i cieszyć się rozwiązywaniem pytań i omówieniami bez dostępu do Internetu: na wakacjach,  w pociągu czy podziemnych zakamarkach szpitali :) Pamiętajcie, że w tym trybie opcje takie jak przeglądanie komentarzy, dodawanie notatek czy przeglądanie rozkładu statystycznego odpowiedzi nie będą działały. Również nasze wszystkie testy nie ulegną synchronizacji w chmurze i nie będziemy mogli ich rozwiązywać z poziomu strony internetowej egzaminlek.pl. Sugerujemy używanie trybu offline faktycznie przy braku dostępu do sieci jeśli chcemy korzystać z najbardziej aktualnej bazy pytań i omówień oraz wszystkich funkcjonalności aplikacji.

Aplikacja do pobrania w

Jeśli macie pomysł na nową funkcję lub jeśli nie ustrzegliśmy się błędu to piszcie do nas! 

Zespół Egzamin LEK

egzaminlek@gmail.com