Optymalna technika uciśnięć klatki piersiowej u osoby dorosłej obejmuje:
A. częstotliwość uciśnięć co najmniej 100/min i głębokość uciśnięć co najmniej 5 cm, ale nie przekraczając 6 cm, powrót klatki piersiowej do wyjściowego kształtu po każdym jej uciśnięciu oraz porównywalny czas fazy kompresji i relaksacji.
B. częstotliwość uciśnięć co najmniej 100/min i głębokość uciśnięć co najmniej 8 cm, ale nie przekraczając 10 cm, powrót klatki piersiowej do wyjściowego kształtu po każdym jej uciśnięciu oraz porównywalny czas fazy kompresji i relaksacji.
C. częstotliwość uciśnięć co najmniej 120/min i głębokość uciśnięć co najmniej 5 cm, ale nie przekraczając 6 cm, powrót klatki piersiowej do wyjściowego kształtu po każdym jej uciśnięciu oraz porównywalny czas fazy kompresji i relaksacji.
D. częstotliwość uciśnięć co najmniej 120/min i głębokość uciśnięć co najmniej 8 cm, ale nie przekraczając 10 cm, powrót klatki piersiowej do wyjściowego kształtu po każdym jej uciśnięciu oraz porównywalny czas fazy kompresji i relaksacji.
E. częstotliwość uciśnięć co najmniej 100/min i głębokość uciśnięć co najmniej 8 cm, ale nie przekraczając 10 cm, powrót klatki piersiowej do wyjściowego kształtu po każdym jej uciśnięciu oraz znacznie dłuższy czas fazy kompresji niż relaksacji.
Zarejestruj się i wybierz dodatkowe terminy oraz poznaj poprawne odpowiedzi do pytań