Oferujemy dostęp do pytań obejmujących bazę CEM oraz pytań LEK od roku 2008.
Oferujemy dostęp do archiwalnych pytań PES ze strony CEM oraz niepublikowanych pytań z najnowszych 5 lat dla wybranych specjalizacji.
40.
Zaznacz fałszywe stwierdzenia dotyczące leczenia asymetrii twarzy:
1) asymetrii twarzy spowodowanej jednostronnym przerostem żuchwy, który rzadko rozwija się przed okresem młodzieńczym nie leczy się techniką modyfikującą wzrost;
2) asymetrię twarzy spowodowaną jednostronnym niedorozwojem żuchwy, leczy się techniką modyfikującą wzrost;
3) asymetrię twarzy spowodowaną jednostronnym przerostem żuchwy, który rzadko rozwija się przed okresem młodzieńczym leczy się techniką modyfikującą wzrost;
4) asymetrii twarzy spowodowanej jednostronnym niedorozwojem żuchwy, nie leczy się techniką modyfikującą wzrost;
5) asymetrii twarzy spowodowanej jednostronnym przerostem żuchwy, który rzadko rozwija się po okresie młodzieńczym nie leczy się techniką modyfikującą wzrost.
Prawidłowa odpowiedź to: