Baza wiedzy - wybierz egzamin

Oferujemy dostęp do pytań obejmujących bazę CEM oraz pytań LEK od roku 2008.

Wybierz termin (43)

Oferujemy dostęp do archiwalnych pytań PES ze strony CEM oraz niepublikowanych pytań z najnowszych 5 lat dla wybranych specjalizacji.

Wybierz specializacje (68)
Wybierz termin (43)

Pytania (120)

89. Wskaż charakterystyczne objawy wywołane trudnościami w oddychaniu przez nos w przypadku przerostu migdałków:

  • A. zwiększona dolna wysokość twarzy, zwężony górny łuk zębowy, powiększenie kąta żuchwy, skłonność do zgryzu otwartego, protruzja górnych siekaczy.
  • B. retruzja górnych siekaczy, zgryz głęboki, wychylenie dolnych siekaczy, zwężenie dolnego łuku zębowego.
  • C. zmniejszenie kąta podstaw szczęki i żuchwy, brachyfacial.
  • D. zwężone oba łuki zębowe z wychylonymi siekaczami górnymi i dolnymi.
  • E. rotacja szczęki i żuchwy w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara z mieszczącym się w normie kątem podstaw szczęki i żuchwy, ale ze znacznie zwiększonymi kątami podstaw szczęki do podstawy czaszki i żuchwy do podstawy czaszki.
Zarejestruj się i wybierz dodatkowe terminy oraz poznaj poprawne odpowiedzi do pytań