Pytania (120)
84. Który z zaproponowanych planów interdyscyplinarnego leczenia u osoby dorosłej z brakami zębów 36, 46 i znacznym zanikiem części zębodołowej żuchwy w obrębie tej okolicy oraz towarzyszącym nachyleniem mezjalnym zębów 37 i 47 i wydłużeniem zębów antagonistycznych 16 i 26 ma charakter techniki PAOO (wspartej periodontologią osteognezy ortodontycznej)?
- A. leczenie ortodontyczne prowadzone aparatem stałym w łuku górnym i dolnym, uzupełnione zastosowaniem miniśrub do intruzji zębów 16 i 26, przygotowujące do odbudowy protetycznej brakujących zębów 36 i 46 za pomocą mostów.
- B. leczenie ortodontyczne prowadzone aparatem stałym w łuku górnym i dolnym, uzupełnione zastosowaniem miniśrub do intruzji zębów 16 i 26, przygotowujące do odbudowy brakujących zębów 36 i 46 uzupełnieniami protetycznymi opartymi na implantach śródkostych.
- C. leczenie ortodontyczne prowadzone aparatem stałym w łuku górnym i dolnym, uzupełnione zastosowaniem miniśrub do intruzji zębów 16 i 26 oraz mezjalizacji zębów 37,38 ,47 i 48 w celu zamknięcia luk.
- D. wybiórcza kortikotomia w okolicy zębów dolnych trzonowych i przeszczep kości w bezzębnej okolicy, a następnie leczenie ortodontyczne prowadzone aparatem stałym w łuku górnym i dolnym uzupełnione zastosowaniem miniśrub do intruzji zębów 16 i 26 oraz mezjalizacji zębów 37,38 ,47 i 48 w celu zamknięcia luk.
- E. wszystkie wymienione.